مشاوره تحصيلي سپيد مشاوره تحصيلي تلفني
 

 يكي از موضوعاتي كه ممكن است مورد توجه داوطلبان و دانشجويان دانشگاه هاي سراسري قرار گيرد در رابطه با انصراف از دانشگاه دولتي باشد. با توجه به اين كه دانشجويان براي تحصيل در اين دانشگاه ها هزينه اي پرداخت نمي نمايند از اين رو قوانين و ضوابط خاصي براي انصراف از تحصيل در اين داتنشگاه ها وجود خواهد داشت كه هر كدام در حالت هاي مختلفي مي باشد. از اين رو در اين مقاله براي رفع ابهاماتي كه ممكن است داوطلبان كنكور سراسري و يا حتي دانشجويان دانشگاه سراسري در رابطه با انصراف از دانشگاه دولتي داشته باشند توضيحاتي ارائه خواهيم نمود. از اين رو در صورت داشتن ابهام و يا سوال در اين زمينه به ادامه مقاله توجه نماييد.

 

انصراف از دانشگاه دولتي

داوطلبان عزيز در صورتي كه در زمينه انصراف از دانشگاه دولتي و بطور كلي درباره دانشگاه سراسري مشكلي داشتيد يا نياز به مشاوره تحصيلي داشتيد مي توانيد از 8-24 هر روز حتي ايام تعطيل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگيريد تا با كارشناسان مجرب سپيد در ارتباط باشيد.

 

 

[caption id="attachment_4240" align="aligncenter" width="600"]انصراف از دانشگاه دولتي انصراف از دانشگاه دولتي[/caption]

 

 

موارد مطرح در انصراف از دانشگاه دولتي

همانگونه كه در مقاله انصراف از دانشگاه آزاد بيان كرديم در زمينه انصراف از دانشگاه موارد و سوالات متعددي ممكن است براي داوطلبان وجود داشته باشند كه هدف ما در اين مقاله تا حد امكان پاسخگويي به همين سوالات مي باشد. از اين رو به مانند ديگر مطالب انشار داده شده در اين سايت ابتدا به بيان موارد مطرح و مهم در رابطه با انصراف از دانشگاه دولتي خواهيم پرداخت تا خوانندگان با موضوعات مطرح شده در اين مقاله آشنا باشند. از جمله اين موارد مي توان به اين چند مورد اشاره نمود.

  1. شرايط و ضوابط انصراف از دانشگاه دولتي
  2. جريمه انصراف از دانشگاه دولتي
  3. توضيحات پاياني در انصراف از دانشگاه دولتي

 

شرايط و ضوابط انصراف از دانشگاه دولتي

همانگونه كه بيان كرديم براي انصراف از دانشگاه دولتي شرايط و ضوابط خاصي وجود دارد. البته در زمينه انصراف از دانشگاه هاي دولتي بايستي ابتدا مشخص شود كه هدف از اين انصراف چيست. در صورتي هدف از انصراف شركت در كنكور سراسري باشد شرايط و ضوابط خاصي از لحاظ زمان اعلام انصراف وجود دارد به گونه اي كه براي دانشجويان كارشناسي زمان اعلام انصرافي و تحويل فرم انصراف را تا 30 بهمن اعلام نموده اند. اما اگر هدف از انصراف شركت در كنكور نباشد هيچ زمان خاصي تاكيد نشده است. البته لازم به ذكر مي باشد كه در مقاله شركت مجدد در كنكور سراسري توضيحاتي كامل در زمينه انصراف از دانشگاه دولتي و شركت در كنكور سراسري داده ايم.

جريمه انصراف از دانشگاه دولتي

اگر احتمالا مقاله انصراف از دانشگاه آزاد را مطالعه نموده باشد بيان كرديم كه براي انصراف از دانشگاه آزاد دانشجويان با توجه به اين كه براي تحصيل خود شهريه پرداخت مي نمايند بايستي به عنوان جريمه انصراف مبلغي متناسب با شهريه ثابت خود پرداخت نمايند. حال با توجه به اين كه دانشجويان دانشگاه دولتي شهريه پرداخت نمي نمايند براي انصراف از دانشگاه دولتي چه جريمه اي بايستي پرداخت نمايند.. در اين بخش در اين زمينه توضيحاتي ارائه خواهيم نمود. اولين و مهمترين جريمهانصراف از دانشگاه دولتي محرم شدن داوطلب مورد نظر از تحصيل رايگان دوباره در آن دوره براي سال آينده مي باشد. بدين معنا كه در صورتي دانشجوي دوره روزانهكارشناسي از ادامه تحصيل خود انصراف دهد و در كنكور سال بعد شركت نمايد در صورت قبولي نمي تواند در دوره روزانه شركت نمايد. البته رد ساير دوره ها مانند شبانه ، پيام نور ، و... مشكلي براي تحصيل ندارد. همچنين با توجه به اين كه براي تحصيل هر دانشجويي هزينه هاي مي شود كه دانشجو آن هزينه ها را پرداخت نمي نمايد از اين رو به هنگام انصراف از دانشگاه دولتي بايستي دانشجو بخشي از اين هزينه ها را با عنوان جريمه انصراف از تحصيل پرداخت نمايد. ميزان اين جريمه نيز متناسب با رشته و ميزان تحصيل دانشجو متفاوت مي باشد.

 

[caption id="attachment_4241" align="aligncenter" width="600"]انصراف از دانشگاه سراسري انصراف از دانشگاه سراسري[/caption]

توضيحات پاياني در انصراف از دانشگاه دولتي

با توجه به اين كه براي تحصيل در دانشگاه هاي دولتي دانشجويان هزينه اي پرداخت نمي نمايند از اين رو رقابت براي اين دانشگاه ها بسيار بالا به نسبت ساير دانشگاه ها وجود دارد. از اين رو يكي مي توان گفت كه آرزوي بسياري تحصيل در اين دانشگاه ها مي باشد از اين رو انصراف از دانشگاه دولتي در واقع از بين بردن حق ديگراني است كه در اين رقابت مي توانستند در اي دانشگاه به تحصيل بپردازند. از اين رو در مورد انصراف از دانشگاه سراسري قبل از هر اقدامي به طور كامل جوانب امر را بررسي نموده و سپس اقدام نماييد.همچنين در صورتي در زمينه انصراف از دانشگاه دولتي براي شركت در كنكور سراسري سوال يا ابهامي داشته باشيد مي توانيد در اين سايت به مطلبي كه تحت عنوان شركت مجدد در كنكور سراسري مي تواني مراجعه نماييد. و يا اگر در زمينه ساير موارد مرتبط با كنكور سراسري سوال يا ابهامي داشته باشيد به مقالاتي كه لينك آنها در انتهاي اين مقاله قرار داده ايم نيز مي توانيد مراجعه نماييد.

داوطلبان عزيز در صورتي كه در زمينه انصراف از دانشگاه دولتي و بطور كلي درباره دانشگاه سراسري مشكلي داشتيد يا نياز به مشاوره تحصيلي داشتيد مي توانيد از 8-24 هر روز حتي ايام تعطيل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگيريد تا با كارشناسان مجرب سپيد در ارتباط باشيد.

لينك هاي مفيد

دانشگاه سراسري

دانشگاه آزاد

دانشگاه پيام نور

دانشگاه علمي كاربردي

كارشناسي دانشگاه سراسري

كارشناسي دانشگاه آزاد

كارشناسي دانشگاه پيام نور

كارشناسي دانشگاه علمي كاربردي

كارشناسي ارشد دانشگاه سراسري

www.sanjesh.org

مطالب مفيد انصراف از دانشگاه دولتي

انتخاب رشته كنكور سراسري

دفترچه انتخاب رشته كنكور سراسري

ترميم معدل براي كنكور

 منبع:

انصراف از دانشگاه دولتي

 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۴:۵۳ ] [ سپيد ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 75
دیروز : 56
افراد آنلاین : 1
همه : 11077
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب